Nikotin vs IQOS. Hangisi daha zararlı?

Tütün içerken vücuda en zararlı olan nedir? Pek çok kişi nikotinin buna rağmen tamamen doğru olmadığına inanıyor. Nikotin, tütünün doğal bir bileşenidir, daha küçük miktarlarda domates, patates, patlıcan, yeşil biber ve geceleyin ailenin diğer bitkilerinde de bulunur. Nikotin nedeniyle sigara içenler için kötü bir alışkanlıktan vazgeçmek çok zordur, çünkü bağımlılık yaratır.

Vücut için çok daha ciddi bir tehlike, yanma ürünleridir. Piroliz ve tütünün yüksek sıcaklıklarda yanması sırasında oluşmaya başlarlar (için için yanan sigaraların ucunda, sıcaklık 600-800 ° C’ye ve hatta daha yükseğe ulaşır). Toplamda, karbon monoksit, benzen, formaldehit, krotonaldehit, izopren ve sigara ile ilişkili hastalıklara neden olabilecek diğer tehlikeli maddeler dahil olmak üzere tütün dumanında 6.000’den fazla madde vardır1.

Tütün tüketimi sürecinde yanmanın önlenmesinin mümkün olup olmadığı hakkında, PMI bilim adamları 20 yıldan daha uzun bir süre önce düşündüklerini belirtti. Araştırma Merkezindeki 400’den fazla bilim adamı ve mühendis, zararlı maddelerin miktarını azaltmanın yollarını aradılar. Sonuç, IQOS cihazının altında yatan eşsiz HeatControl ™ teknolojisidir.

IQOS yenilikçi bir tütün ısıtma sistemidir. İki parçadan oluşur: bir şarj cihazı ve bir tutucu. En önemli teknoloji araçlarından biri – ısıtma elemanı – tutucuya yerleştirilmiştir. Eleman altın ve platin uygulanmış seramikten yapılmıştır. Bir çiftte, bu iki metal ısıtma sıcaklığını yüksek hassasiyetle belirleyebilen ve tütünün yanmasını önleyen bir termokupl oluşturur. HeatControl ™ sayesinde, ısıtma elemanının sıcaklığı 350 ° C’ye ulaşır ve çubuktaki tütün daha düşük bir sıcaklığa ısıtılır. Bu nedenle, IQOS kullanırken, sigaraya kıyasla% 95 daha az zararlı madde salınır. *

Önemli: Bu riskte% 95 azalma anlamına gelmez. IQOS kullanmak sağlık risklerini engellemez.

** Çalışmada kullanılan referans sigara dumanına kıyasla IQOS aerosolde zararlı madde seviyelerinde (nikotin hariç) ortalama azalma (3R4F)

IQOS’taki tütünün yanmaması, ancak ısınmasına rağmen, kullanıcı tütünün gerçek tadını hissetmektedir. Bu şaşırtıcı değildir: sadece dünyada toplanan seçilmiş yapraklar çubukta kullanılır. Çubuğa girmeden önce, tütün ezilir ve ince tabakalara bastırılır. Sonra şekillendirilir ve bir çubuğa yerleştirilir.

Yayınlayan

Iqos Heets Sigara

Iqos heets amber, bronze, purple, yellow, marlboro ve tum diger cesitlerinin satisi. Iqos 2.4 ve 3 Multi satislarimiz da mevcuttur. Kent Glo cihaz ve sigara satislari icin de lutfen asagidaki adresini ziyaret edin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s